wtorek, 26 lutego 2013

Pudełko na płyty lub inne drobiazgi

Dzisiaj chciałabym pokazać Wam prosty i efektowny sposób w jaki można ozdobić pudełko na CD lub inne drobiazgi, wykorzystując farby, bejce, papiery do scrapbookingu oraz dekory z Wycinanki.


Te pudełka są bardzo praktyczne, a ponieważ my sami bardzo często wykorzystujemy je w sklepie do ekspozycji, właśnie kilka z nich postanowiłam ozdobić.

Najpierw wybieramy papier, którym chcemy ozdobić boki, odrysowujemy boki pudełka i wycinamy odpowiednie kształty. Osobiście, najbardziej podobają mi się wzorzyste papiery, które fajnie komponują się z gładką farbą. Następnie dobieramy kolor farby lub bejcy. U mnie, w przypadku pierwszego pudełka była to mieszanka dwóch bejc: białej i czarną, w drugim bejca orzechowa, a co do trzeciego pudełka, to o tym za chwilę...


Po pomalowaniu przodu, środka oraz tyłu pudełka, przyklejamy wybrany przez nas papier, w moim przypadku były to papiery do scrapbookingu. Następnie lakierujemy, jeszcze przed naklejeniem ornamentu.


Ornamenty malujemy osobno. W przypadku szarego pudełka użyłam do tego celu farby perłowej DailyART (dawniej Perfetto), która pięknie się błyszczy. W brązowym pudełku ornament został wybejcowany w tym samym kolorze. Po pomalowaniu ornamentów przyklejamy je i nakładamy ostatnią warstwę lakieru.


Tak wygląda to z boku...


W ostatnim czasie przyszła do sklepu dostawa farb metalicznych Marthy Stewart, których kolory tak mnie zachwyciły, że po prostu musiałam od razu jeden z nich wypróbować. W taki oto sposób powstało trzecie pudełko pomalowane farbą Rose Chrome.Jako ornamenty mogą służyć nam jakiekolwiek lekkie wycinanki z beermaty lub mdf. A tutaj jeszcze ujęcie z boku na wszystkie trzy pudełka:Na koniec aktualna paleta kolorów farb metalicznych Marthy Stewart dostępnych w naszym sklepie:pozdrawiam
Wykorzystane produkty ze sklepu Stonogi.pl

7 komentarzy:

  1. Pudełka wyglądają rewelacyjnie a farby metaliczne są kuszące:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kasiu, świetne są te pudełka!!!

    OdpowiedzUsuń
  3. świetny pomysł..te metaliczne farby rzeczywiście kuszące :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarz :)