sobota, 3 marca 2012

Rodzinny kącik #1

Dzisiejszym postem inauguruję nowy cykl na naszym stonogowym blogu :) W tym kąciku będziemy prezentować propozycje rożnych prac, które możecie wykonać rodzinnie, czyli również z udziałem dzieci. Mamy nadzieję, że nasze propozycje zainspirują was do wspólnego kraftowania!

Dziś proponuję wykonanie ozdobnych magnesów na lodówkę, na bazie klamerek.

Potrzebne nam będą następujące przedmioty:

od lewej: nożyczki, folia magnetyczna (ja użyłam odciętego kawałka od reklamowego magnesu), pędzelek, klamerki drewniane, wybrany wzór taśmy dekoracyjnej (lub ozdobnego papieru), klej i farba akrylowa w kolorze komponującym się z taśmą.


1. Malujemy farbą akrylową boczne powierzchnie klamerki:


2. Po wyschnięciu farby naklejamy taśmę dekoracyjną na węższą część. Jeżeli taśma jest za szeroka, to nadmiar przycinamy po przyklejeniu. Jeżeli nasza taśma jest półprzezroczysta, można wcześniej powierzchnię pod nią podmalować białą farbą, wtedy wzór będzie bardzie wyrazisty. Jeżeli z kolei zdecydujemy się wykorzystać ozdobny papier, wtedy przyklejamy go klejem Magic i czekamy, aż wyschnie.


3. Później wycinamy odpowiedni kawałek folii magnetycznej i przyklejamy klejem Magic do naszej klamerki z drugiej strony:


4. Potem pozostaje nam jedynie przyczepić nasz magnes do lodówki (lub w inne miejsce, w którym chcemy go wykorzystać). Mój klej nie był jeszcze całkiem suchy, dlatego klamerka pozuje do zdjęcia jeszcze bezczynnie ;)


Różnych wariantów powyższych magnesów jest wiele, zachęcamy do szukania własnych pomysłów i wspólnych rodzinnych działań! I oczywiście - jeśli ktoś zainspiruje się moim kursem, bardzo proszę o podlinkowanie pracy w komentarzach, lub przesłanie zdjęć na maila :)

pozdrawiam,
coco.nut

7 komentarzy:

 1. absolutnie fantastyczny kurs!! bardzo dziękuję za inspirację, właśnie coś mi przyszło do głowy :))
  pozdrawiam serdecznie!
  Mariola

  OdpowiedzUsuń
 2. piękny pomysł na rodzinne popołudnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne!
  Tylko trzeba zdobyć ten magnes...

  Rajuśku weryfikacja hasłem....
  mam straszne problemy żeby rozczytać te słowa!

  OdpowiedzUsuń
 4. Duniu - magnes naprawdę nie jest problemem! jeżeli twój synek pija czasem jogurty czy spożywa inne "dzieciowe" produkty, to na pewno posiadasz jakieś dołączane do nich reklamowe magnesy lodówkowe, takie miękkie. trzeba je po prostu pociąć i przykleić zadrukowaną stroną do klamerki ;) mój magnes jest duży, bo to akurat reklamówka mieszanki mlecznej, z nadrukowanym schematem żywienia niemowląt. leżały sobie kiedyś w dużej ilości w przychodni dziecięcej, więc się poczęstowałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. świetny kursik:)
  nie możecie zrezygnowac z tej weryfikacji? ucieka cała przyjemnoś komentowanie

  OdpowiedzUsuń
 6. lilavati już zrezygnowaliśmy z tej weryfikacji :)rzeczywiście ostatnio mocno utrudnia życie.
  Duniu dobra wiadomość, już niedługo będzie można kupić taśmę magnetyczną u nas w bardzo dobrej cenie.

  OdpowiedzUsuń
 7. super pomysł :D aż mam chęć coś takiego wyczarować u siebie na lodówkę!

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarz :)