piątek, 2 czerwca 2017

Big Tag

Dziś przedstawiam Wam projekt, który będzie miał dwóch wykonawców! Ja wykonałam oprawę graficzną - tło, a dopieszczaniem i wykończeniem zajmie się Mariusz Gierszewski :D Bazą do naszej pracy był bardzo duży tag 29x15cm wykonany z hdf-u.


Podczas pracy miałam okazję przetestować nowe produkty Daily Art - maski, szablony oraz brokaty w fantastycznej gamie kolorystycznej! Brokaty mnie urzekły, są delikatne, sypie, drobniutkie i te kolory!


Tag z hdf-u pomalowałam nierówno pędzlem farbą kredową Vintage - kolor Biscay Bay/zatoka belgijska. Póki farba była mokra przetarłam całość gąbką, ostrą stroną  zdzierając farbę, aż do deski. Gąbkę można delikatnie zwilżyć, aby ułatwić sobie pracę.



Kolejny krok to maska, klej do złoceń i cudowne brokaty! Użyłam maski Daily Art - Morocco Large 3. Delikatnie, za pomocą gąbeczki naniosłam klej do złoceń uważając, żeby preparat nie dostał się pod szablon. Odczekałam kilkanaście minut, aż klej przestanie być mlecznobiały.


I teraz nadeszła zabawa brokatami :) Wybrałam 3 kolory: czarny, błękitny i turkusowy. Sypałam brokaty na klej do złoceń stopniując kolory, delikatnie rozcierałam też palcem.
Zdjęcie niestety nie odzwierciedla prawdziwej kolorystyki brokatów, ale tak cudownie się mienią i są tak "soczyste", że mój aparacik nie dał rady. To trzeba zobaczyć na żywo!


Brokat dał fajną, delikatną fakturkę. Postanowiłam więc pójść dalej i dodać element jeszcze bardziej wyraźniejszy. Wykorzystałam do tego "koronkę", którą zrobiłam za pomocą foremki silikonowej. Przy okazji sprawdziłam jak sobie poradzi w tym temacie medium żelowe Daily Art. Efekt jest świetny! Polecam to medium do delikatnych, ażurowych foremek.

Rozprowadziłam medium po foremce pilnując aby wypełnić każdy zakamarek. Akurat za oknem słońce mocno świeciło. Wykorzystałam więc ciepełko promieni słonecznych i położyłam foremkę na parapecie. Nie musiałam długo czekać. Po ok. 3h miałam gotową koronkę.


Koronka z medium żelowego jest lekka i elastyczna. Przykleiłam ją do deseczki za pomocą tego samego medium. Nadałam jej kolor i połysk wykorzystując ponownie klej do złoceń i brokaty.






Za pomocą resztek farb i bitum postarzyłam całość i taką bazę wysłałam do Mariusza. Pozostaje czekać z niecierpliwością na cudowne wykończenie projektu :D

Pozdrawiam serdecznie
Ania Korszewska



Do projektu wykorzystałam:
http://www.stonogi.pl/brokat-sypki-daily-czarny-p-21596.htmlhttp://www.stonogi.pl/brokat-sypki-daily-turkusowy-p-21593.htmlhttp://www.stonogi.pl/brokat-sypki-daily-blekitny-p-21591.htmlhttp://www.stonogi.pl/medium-zelowe-daily-matowe-p-19416.html
http://www.stonogi.pl/maska-daily-190x275-morocco-large-p-21575.htmlhttp://www.stonogi.pl/klej-zlocen-daily-p-4984.htmlhttp://www.stonogi.pl/farba-kredowa-vintage-zatoka-biskajska-daily-p-16311.html

5 komentarzy:

 1. Aniu, szacun za twoje kreatywne pomysły:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podziwiam nieustannie wszystkie stworki Twoich zdolnych rąk!

  OdpowiedzUsuń
 3. I think this is one of the most significant information for me.
  And i’m glad reading your article.
  But should remark on some general things, the web site style is perfect,
  the articles is really great : D. Good job…
  หนังออนไลน์

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarz :)