środa, 29 października 2014

Decoupage na tkaninie - kurs, DIY, tutorial

Gdyby dobrze poszperać na naszym blogu, kilka wpisów o ozdabianiu tkanin pewnie by się znalazło, jednak jest to nisza, która moim zdaniem warta jest zachodu. Pretekstem do niniejszego wpisu są zgrabne i niedrogie woreczki bawełniane, które od kilku dni są w naszej ofercie. Do tego fajne serwetki, klej do tkanin z oferty Daily Art i pomysł na projekt zrodził się sam.
Gdy tylko zobaczyłam tego serwetkowego aniołka, wiedziałam, że zagości on w moim domu podczas tegorocznych Świąt, kwestią otwartą pozostawało tylko co z jego pomocą ozdobię. Teraz okazało się, że jego rozmiar jest wręcz idealnie stworzony do woreczka (wielkość całego woreczka to ok. 20x20 cm). Wzór pozostało dokładnie wyciąć i klejem do tkanin Daily Art nakleić na tkaninę. Pamiętajcie, żeby podczas klejenia włożyć do środka folię zabezpieczającą!

Aby prace wzbogacić, postanowiłam użyć stempla z napisem 'Dream'. Do tuszowania użyłam wodoodpornego tuszu Archival Ink.


I woreczek gotowy! Po kilku godzinach należy jeszcze przeprasować go żelazkiem z lewej strony i tak przygotowany woreczek można prać ręcznie w 30 stopniach C. Prawda, że proste?


Przy drugim woreczku postanowiłam dodatkowo użyć szablonu i farby do tkanin. Aby kolor pasował do vintage'owego motywu wyciętego z papieru ryżowego zmieszałam farbę brązową, białą i żółtą. Innym sposobem na malowanie farbami po tkaninach jest użycie medium do tkanin Daily ART, po zmieszaniu z którym możecie wykorzystywać w tym celu także zwykłe farby akrylowe.


Kropkę nad i postawiłam tu za pomocą perełek w płynie, które nadały pracy dynamiki i zdecydowania. Voilà!


 A tutaj całość. Wykorzystane dziś preparaty i ozdobione z ich pomocą woreczki. I jak Wam się podoba?


Jak pewnie już zauważyliście, do kompletu z aniołkowym woreczkiem powstała również świeczka... Nie mogłam się oprzeć :)

W najbliższym czasie pokażę Wam jeszcze ozdobioną torbę w ten sam sposób.

Pozdrawiam

Ze sklepu Stonogi.pl:
Woreczek bawełniany 20x15, kolor naturalny Klej do decoupage na tkaninie Daily ART, 60 ml Farba do tkanin Daily Art, biała, 60 ml  Perełki w płynie Daily ART, złote, 25 ml Serwetka - Aniołki z gwiazdkami Papier ryżowy do decoupage [DFS264], Fotografie Sepia Stemple akrylowe [WTK113], Live learn dream   Szablon FF 21x30 SD139  Tusz, Archival Inkpad, Potting Soil  Klej do świec Daily ART, 60 ml

5 komentarzy:

Dziękujemy za komentarz :)