sobota, 14 marca 2015

Pisanka w złocie i rudościach.

Pomysłów na pisanki mam sporo, jednak daleko im od tradycyjnych wzorów i klimatów. Oto moja propozycja na złote jajo z rdzawymi refleksami. Robi się je dość szybko, niewielki nakład pracy a efekt "bogaty" :)


Duże, drewniane jajko zabezpieczyłam podkładem, następnie pomalowałam brązową farbą. Tapowałam pędzlem gąbkowym, dość grubą wartą farby, aby powierzchnia jaja zrobiła się porowata.
Następnie udekorowałam jajko złotą konturówką Pearl Liner Daily Art, malując dekoracyjne zawijasy.
Gdy wszystko solidnie wyschło zabrałam się za prawdziwą zabawę :) To już spontaniczne malowanie. Wybrałam 4 preparaty: złotą farbę metaliczną, pastę satynową Daily Art Bursztyn oraz pastę satynową Nefryt i Jaspis. Malowałam, przecierałam tak, aby farba i pasty ze sobą się mieszały i przenikały, na koniec podkreśliłam zakamarki odrobiną bitum. Ostateczne wykończenie jajka lakierem i mamy gotową pisankę! Wystarczy dorobić jeszcze 4 sztuki, w komplecie będą wyglądać bardzo reprezentacyjnie na stole Wielkanocnym!
Z pozdrowieniami
Ania Korszewska

http://annakorszewska.blogspot.com/
Do projektu użyłam:

http://www.stonogi.pl/satynowa-pasta-strukturalna-daily-nefryt-p-11352.htmlhttp://www.stonogi.pl/jajko-kacze-drewniane-p-6345.htmlhttp://www.stonogi.pl/konturowka-pearl-liner-daily-zlota-p-4106.htmlhttp://www.stonogi.pl/metaliczna-farba-akrylowa-daily-zlota-p-5375.htmlhttp://www.stonogi.pl/advanced_search_result.php?keywords=bitum&x=32&y=10http://www.stonogi.pl/satynowa-pasta-strukturalna-daily-bursztyn-p-11346.htmlhttp://www.stonogi.pl/pedzel-gabkowy-okragly-p-5797.htmlhttp://www.stonogi.pl/lakier-decoupage-matowy-daily-p-2117.html

2 komentarze:

  1. Fantastyczna metamorfoza kawałka drewienka:) Pisanka wygląda przepięknie!!!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję bardzo! Ja zawsze mam obawy czy takie jaja nietradycyjne przypadną komuś do gustu :P

      Usuń

Dziękujemy za komentarz :)