wtorek, 29 września 2015

Szyszka choinkowa

Sezon na bombki czas zacząć! Oto pierwsza propozycja - bombka a'la szyszka :) Jasne pastelowe barwy, odrobina mieniącego się brokatu. Projekt szybki w realizacji.


Do wykonania szyszki wykorzystałam zawieszkę akrylową w kształcie jajka.
Przed przystąpieniem do pracy należy odtłuścić powierzchnię bombki czyli czyścimy ją np. spryskiwaczem do szyb lub przemywamy wodą z mydłem. Na akrylowej/plastikowej powierzchni bardzo łatwo odbijają się nasze palce, tworzy się tłusta warstwa przez co podkład nie będzie trzymał się dobrze podłoża.
Oczyszczoną bombkę zabezpieczamy podkładem a następnie dekorujemy całą powierzchnię perełkami w płynie - w dolnej części robiłam kropki a wyżej dekory w formie kwiatków. Gdy konturówka utwardzi się malujemy całość błękitną farbą. Następny krok to biała farba perłowa - wystarczy cienka warstwa. Spod farby perłowej będzie przebijał kolor błękitny. W ten sposób powstanie ciekawy efekt kolorystyczny.
Aby uzyskać dodatkowy efekt porowatej powierzchni malujemy pędzlem gąbkowym tapując równomiernie farbę.
Zabezpieczamy bombkę dowolnym lakierem kameleonowym, który będzie mienił się na powierzchni. Zanim lakier wyschnie posypujemy całość brokatem.
I bombka - szyszka jest gotowa!Jeszcze tylko kilka do kolekcji i nasza choinka w tym roku obrodzi w kolorowe szyszki. 
Ja już robię następne! :D


Pozdrawiam serdecznie

http://annakorszewska.blogspot.com/


Ze sklepu Stonogi.pl użyłam:
http://www.stonogi.pl/pedzel-gabkowy-okragly-p-5797.htmlhttp://www.stonogi.pl/perlowa-farba-akrylowa-daily-biala-p-6389.htmlhttp://www.stonogi.pl/podklad-bialy-daily-p-3138.htmlhttp://www.stonogi.pl/perelki-plynie-daily-prze%C3%82%C5%BAroczyste-p-15244.htmlhttp://www.stonogi.pl/lakier-kameleonowy-zlotym-polyskiem-daily-p-12959.htmlhttp://www.stonogi.pl/farba-akrylowa-daily-blekitna-p-4616.htmlhttp://www.stonogi.pl/brokat-k3gp02-perlowy-p-5801.htmlhttp://www.stonogi.pl/jajko-akrylowe-skladane-p-4470.html

5 komentarzy:

Dziękujemy za komentarz :)