wtorek, 13 września 2016

Nowe kolory zwykłych tkanin

Jakiś czas temu na naszym facebooku pokazywaliśmy Wam barwniki do tkanin, które zawitały w naszym sklepie. Postanowiłam je wypróbować, jak tylko nadarzy się okazja :) I nadarzyła się jakiś czas temu, a dziś postanowiłam pokazać Wam efekt moich zabaw w projektanta tkanin.

Dół woreczka pozwiązywałam gumkami recepturkami i zanurzyłam w roztworze  wybranego barwnika. Gdy nabrał już trochę koloru, zanurzałam głębiej i głębiej. Następnie ściągnęłam gumki i zanurzyłam jeszcze na kilka chwil, żeby wyeliminować zbyt duży kontrast pomiędzy intensywnym kolorem barwnika a surówką bawełnianą. Górę postanowiłam zabarwić w sposób naturalny, ale postępując tak samo - gdy tkanina nabrała koloru zanurzałam ją trochę bardziej, aż doszłam do nakładania się ze sobą różu i żółci.


Gdy całość wyschła, przez szablon nałożyłam farbę do tkanin - wymieszałam kolor biały, czarny i brązowy. Z kolorami farb możemy sobie nieco ułatwić sprawę. Nie musimy mieszać farb ze sobą, jeśli mamy interesujący nas kolor w postaci farby akrylowej. Wówczas, wystarczy wymieszać trochę farby z medium do tkanin i mamy pewność, że uzyskamy taką barwę na jaką liczyliśmy. Poza tym, możemy ten zabieg z łatwością powtórzyć, co nie jest już takie proste w przypadku mieszania kilku kolorów farb.


Pod szablonem przybiłam stempel z ptaszkiem i pokolorowałam go, tym razem mgiełkami nakładanymi za pomocą pędzelka. Użyłam ich też do pochlapania całego woreczka. 
Kontury szablonu i stempla poprawiłam cienkim markerem
Na koniec pozostało już tylko dołożenie niezliczonej ilości kwiatów i liczby 18 - torebka powędrowała jako opakowanie do osiemntastkowego prezentu :)


Ze sklepu Stonogi.pl użyłam:

Pozdrawiam Was ciepło!1 komentarz:

Dziękujemy za komentarz :)