poniedziałek, 17 listopada 2014

Decoupage na tkaninie - woreczki.


Ostatnio Kasia przygotowała dla Was tutorial z decoupage na tkaninie - ja dołożę swoje kolejne inspiracje w tym temacie. Zrobiłam woreczki z motywami zimowo-świątecznymi. Robi się je dość szybko - a są idealne jako opakowanie prezentu lub samodzielny drobny upominek. Na pierwszym woreczku nakleiłam mikołaja wyciętego z serwetki. Dodatkowo dodałam napis przy pomocy stempla (pamiętajcie, aby tusz, którego użyjecie był wodoodporny) oraz śnieżynki zrobione przy pomocy szablonu.


Aby podkreślić zimowy charakter dekoracji śnieżynki są wypukłe i mienią się brokatem - choć na zdjęciu zapewne niezbyt to widać. Robiąc je zmieszałam biała farbę, medium do tkanin i brokat - uzyskaną dość gęstą pastę nałożyłam pędzlem na szablon, a na wierzch dosypałam jeszcze trochę brokatu. Zamiast mieszać farbę akrylową z medium możecie też użyć gotowej farby do tkanin.

Drugi woreczek urozmaiciłam stemplowanym wzorem pisma - znowu pamiętajcie o wodoodpornym tuszu. Praszki są wycięte z serwetki i przyklejone klejem do decoupage na tkaninie, a listki dodatkowo posmarowałam klejem zmieszanym z brokatem. Próbowałam kilku klejów do decoupage na tkaninach - klej DailyArt lubię za to, że aplikacja nim przyklejona jest matowa (oczywiście o ile unikniemy nadmiaru nakładanego kleju), a przy użyciu większości klejów się błyszczy. Oczywiście pamiętajcie o tym, że woreczki po kilkunastu godzinach od wykonania należy utrwalić żelazkiem - dopiero wtedy dekoracje są trwałe i nadają się do prania.
Pozdrawiam Was serdecznie materiały jakich uzyłam:

Woreczek bawełniany 20x15, kolor naturalny    Woreczek bawełniany 25x20, kolor naturalny    Klej do decoupage na tkaninie Daily ART, 60 ml     Medium do tkanin Daily ART, 120 ml      Farba akrylowa Daily ART, 001 Biała, 100 ml     Brokat 'Anielski pył', Crystal, 29.5 g     Tusz, Archival Inkpad, Potting Soil  

8 komentarzy:

Dziękujemy za komentarz :)