piątek, 24 maja 2013

Mini-albumik z kursem


Witam serdecznie :)
Dziś chciałabym się podzielić z Wami moim sposobem na mini albumik z kieszonkami na tagi. Albumik jest bardzo prosty w wykonaniu i daje mnóstwo możliwości ozdabiania. Ja pokażę dziś najprostszy układ, bez szaleństw ;)


Przygotowałam bazy na kartki albumu - prostokąty 10x20cm wycięte z białego grubego kartonu, które zbigowałam po środku i złożyłam na pół. Okładki robię z beermaty.W międzyczasie przygotowałam sobie mały stosik przydasiów, które wykorzystam przy ozdabianiu albumu - papiery, stemple, maski, tekturki, guziczki, wstążki itp. Zapewne w trakcie robienia albumu coś się w mojej koncepcji zmieni, czegoś nie wykorzystam lub będę szybciutko szukać czegoś innego ;)Na początku na każdą połówkę bazy naklejam kolorowe kwadraty o wymiarach 10x10cm. Tym razem niektóre strony potuszowałam z użyciem maski. Dziurkaczem - kołem 2,5cm - wycinam w niektórych stronach półkola. Tak będzie łatwiej wyjmować z kieszonek tagi. Robię też teraz trochę przeszyć na maszynie.Pora na sklejenie baz - klej nakładamy tylko po brzegach, zostawiając bok z wyciętym półkolem i środek nie sklejony :)Wszystkie kartki sklejone, pora na zrobienie dziurek na sprężynę. Robię je przed ozdobieniem stron, żeby uniknąć sytuacji, że zbyt grubo ozdobiona strona nie mieści się w otwór bindownicy ;)
Do okładek przymocowałam też wstążkę, którą zwiążę całość.W międzyczasie przygotowałam tagi o rozmiarze ok. 7x9cm. Przywiążę też do nich wstążki i sznureczki. Na razie tagi są nieozdobione - zostawiam je na osobiste zapiski i notatki.I podstawowa część skończona. Teraz pora na najprzyjemniejszą część pracy, czyli ozdabianie :) Na stronach odbiłam trochę stempli, nakleiłam fragmenty taśmy washi. Kartki albumiku najczęściej teraz binduję (oczywiście można stronki połączyć w inny sposób, np. kółeczkami, czy wstążką), i zostaje tylko wklejenie zdjęć i reszty ozdób. Kartki staram się bindować w ten sposób, by kieszonki na tagi były i w pionie i w poziomie.Na końcu ozdabiam okładkę. W tym albumiku główną ozdobą okładki jest materiałowy kwiatek wycięty wykrojnikiem.I kilka przykładowych stron :)Dodałam też kilka mniejszych przekładek z miejscem na cytaty :) One nie mają kieszonki.

Mam nadzieję, że zainspirowałam Was do stworzenia własnego mini-albumiku :) To niesamowita zabawa i frajda :) I okazja do wykorzystania ścinków ;)

Ze sklepu Stonogi.pl użyłam:

tekst tekst tekst tekst
tekst tekst tekst tekst
tekst tekst tekst tekst
tekst tekst tekst tekst
tekst

Pozdrawiam serdecznie :)

2 komentarze:

  1. Ale kolorowo i radośnie!

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo dziękuję za ten kursik:) marzył mi się taki albumik już od dłuższego czasu:)))

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarz :)