piątek, 25 października 2013

Kopertówka dla oszczędnych - kursik

Hej!
Chciałabym Wam pokazać dzisiaj sposób, w jaki wykonuje kopertówki, czyli kartki w formie koperty, z kieszonką na życzenia, pieniążki lub bilet. A dlaczego dla oszczędnych?? Bo do wykonania jej potrzeba jedynie arkusz A4 papieru wizytówkowego oraz trochę papieru scrapowego - mogą być resztki i ścinki :)

Macie ochotę?? No to do roboty :)

Z arkusza papieru wizytówkowego odcinamy fragmenty jak na zdjęciu oraz bigujemy w zaznaczonym miejscu.Te paseczki odcięte od fragmentu z prawej są po to, by kartka na życzenia jaka w ten sposób nam powstała zmieściła się do kieszonki. Ale paseczków nie wyrzucajcie!!! Przydadzą się za chwilę ;)

Odcięte trójkąty będziemy przyklejać po przeciwnej stronie - ale jeszcze chwilka!!Najpierw podkleimy ich krawędzie boczne (od spodu rzecz jasna) wspomnianymi wyżej paseczkami - przecinamy je możliwie jak najwęziej, tak tylko, by dało się je przykleić. U mnie mają ok. 3-4mm. Ja podklejam zazwyczaj dwie warstwy - w ten sposób uzyskujemy odrobinę przestrzeni wewnątrz kieszonki i łatwiej włożyć do niej kartkę z życzeniami :)Przyklejamy trójkąty do bazy jak na zdjęciu wyżej (oczywiście klejem smarujemy tylko te wąskie paseczki) :)Tak podklejony brzeg wygląda jak na poniższym zdjęciu:Teraz mocuję wstążkę - ponieważ jestem bardzo oszczędna - przyklejam ją w dwóch odcinkach, mocując papierową taśmą.Czas na przygotowanie papieru scrapowego do obklejenia naszej kopertówki. Jak widzicie musiałam się ratować sztukowaniem, bo planowanego papieru miałam już tylko resztkę - dlatego tył kartki będzie "kombinowany" z innym fragmentem i taśmą washi. Duży trójkąt podkleiłam papierową koronką, a wszystkie brzegi wytuszowałam Distressem.Przyklejamy wszystkie części na swoim miejscu :)A teraz - czas na ozdabianie, czyli hulaj dusza! Ja przykleiłam kilka kwiatków własnej produkcji, listków, kryształków, rameczkę, napis... Ale tu już oczywiście obowiązuje pełna dowolność, jak wiecie :P Kartkę na życzenia ozdabiam dodatkowo stempelkami w narożnikach.

Proste, prawda? :) Jeśli kursik Wam się przyda i z jego pomocą wykonacie podobną kopertówkę - pochwalcie się w komentarzach :) Będzie mi bardzo miło :)Ze sklepu Stonogi.pl wykorzystałam:

I do mnie dotarła szara jesień... Jeszcze wczoraj było przepięknie, a dziś szaro i mokro :/ Ale to nic, na razie zapału do pracy nie brakuje ;) Akumulatory dobrze się naładowały ;)

Pozdrawiam serdecznie5 komentarzy:

 1. Fajny sposób, będę musiała go wypróbować.

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczna kopertówka, napewno spróbuję wykonać podobną, jestem początkującą scraperką, więc każy tego typu kursik jest dla mnie na wagę złota:).

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam :) zamierzam ten oszczędny pomysł wykorzystać na zaproszenia ślubne :) jak skończę i będę jakoś wyglądać :p to się pochwalę :p. Pozdrawiam. Ps. Twoja kartka śliczna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. A tak teraz patrzę na datę :p ale to już stary post :p pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. A tak teraz patrzę na datę :p ale to już stary post :p pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarz :)